Dělají konopné nápoje něco?

Co to jsou nápoje s obsahem konopí?

Někteří z vás se možná ptají, jaké jsou to konopné nápoje a proč byste je měli vůbec pít. No, konopné nápoje nejsou žádným novým fenoménem. Spíše naopak. Lidé po celém světě už léta využívají léčivé vlastnosti konopí a je to jedna z nejstarších léčivých rostlin na světě. A právě z této rostliny se vyrábějí konopné nápoje. Což je mimochodem docela logické, že? Na okraj, víte, že konopí má přes 25 tisíc různých využití? Dokonce i můj pes Rolf si občas pochutná na konopných pamlskách. Ale to je jiný příběh.

K čemu jsou konopné nápoje dobré?

Konopné nápoje jsou oblíbené pro své potenciální zdravotní přínosy. Jsou známé tím, že obsahují kanabidiol (CBD), tedy látku, která je známá svými relaxačními a protizánětlivými vlastnostmi. Konkrétně mohou mít tyto nápoje ovlivnit váš náladu, pomoci vám lépe spát, zlepšit vaši koncentraci nebo dokonce pomoci zmírnit bolest. Například po těžkém tréninku v posilovně. No, kdo by to nechtěl? Ale pozor, každý jsme jiný a to, co funguje na jedné osobě, nemusí fungovat na druhé.

Cítíte něco po vypití konopného nápoje?

To je jedna z nejčastějších otázek, které se mi dostávají. Až na výjimky, konopné nápoje nezpůsobují žádné psychoaktivní účinky, pokud jste se toho obávali. Takže ne, nebudete se cítit "omámení" nebo "nadýchaní", jak se to obvykle spojuje s konopím. Místo toho můžete očekávat příjemné uvolnění a klid. Připomíná mi to dobu, kdy jsem poprvé zkusil konopný nápoj. Na konopné farmě. Byl jsem tam na výletě a rozhodl jsem se vyzkoušet jejich domácí konopný čaj. Nejenže byla chuť skvělá, ale pocit klidu a uvolnění, který jsem poté pocítil, byl téměř okamžitý.

Jak konopné nápoje chutnají?

Jestli jste si mysleli, že konopné nápoje chutnají jako tráva, tak jste na omylu. Konopné nápoje se obecně vyznačují svou hladkou a zvláštní chutí, kterou si zamilujete. Můžete se setkat s různými příchutěmi, od čistě konopných až po ovocné a ledové čaje s příchutí konopí. A navíc, pokud jste trochu kreativní, můžete si připravit vlastní konopný nápoj doma. Jak na to? No, třeba z konopných proteinů, které se přidají do smoothie nebo shake. To je skvělý tip, pokud se snažíte o zdravý životní styl.

Kde konopné nápoje seženu?

Konopné nápoje jsou dnes k dispozici prakticky všude. Na internetu, v obchodech se zdravou výživou nebo dokonce ve vašem oblíbeném kavárně. Stačí si jen vybrat. Ale buďte opatrní, když si kupujete konopné nápoje. Ujistěte se, že obsahují kanabidiol (CBD) a ne tetrahydrokanabinol (THC), který je psychoaktivní složkou konopí. A také, čtěte štítky a ujistěte se, že nápoj neobsahuje žádné nepříjemné konzervační látky nebo umělé příchutě. Můj favorit? Určitě čaj s konopím, který si můžu připravit pohodlně doma. Ale rád zkouším i nové chutě a značky.

Napsat komentář