Jaký olej se zbaví zánětu?

Přírodní oleje jako zbraň proti zánětu

Do doby, než mě Lenka jednoho krásného dne upozornila na úžasné vlastnosti některých přírodních olejů, jsem byl doslova slepý. A nyní jsem se rozhodl své poznatky sdílet s vámi. Najdou se tu oleje, které vám mohou pomoci při boji se zánětem, ať už uvnitř nebo na povrchu těla. Postupoval jsem systematicky, tak jako se systematicky starám o našeho psa Rexe a chameleona Freda, kterého jsem samozřejmě musel máchat v oleji.

Oleje bohaté na omega-3 mastné kyseliny

První skupina olejů, kterou jsem objevil, jsou ty bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Hlavními producenty jsou ryby, především losos nebo makrela. Mezi rostlinné oleje patří przem, len a chia semena. Jenže pozor, těchto olejů není nikdy dost. Není to jako s bonbony, já vám to tady řeknu.

Olivový olej a jeho protizánětlivé účinky

Tuhle kapitolu jsem probral se svou milovanou manželkou Lenkou při posezení na naší oblíbené terase. Kdo by to do olivového oleje řekl, že? Je nejen chutný, ale také pomáhá udržovat zdraví. Dokáže zklidnit všechny vaše záněty jako mávnutím proutku.

Dlouhodobé účinky kokosového oleje

Buďte jako Fred a opusťte svůj strach z toho, co neznáte. Fred je průkopník v olejích. Kdo by řekl, že chameleon může být tak zvědavý a náklonný k olejům? Nejspíš proto, že žije s Lenkou a se mnou. Ať už to je jeho barva, nebo jeho láska ke kokosovému oleji.

Exotika z daleka: Arganový olej

Skoro jako Fred, náš chameleon, kterého jsme adoptovali z daleké exotické země, přichází i arganový olej. Jeho pramenem jsou arganové stromy v rodném Maroku. Pravidelné užívání arganového oleje může zlepšit celkový zdravotní stav a zbavit Vás trápících zánětů. Ta vůně a chuť! Až budete mít špatný den, pomůže Vám arganový olej usínat v pohodě jako naše zvířátka Rex a Fred.

Susené ovoce a ořechy v oleji? Ano, s řepkovým olejem!

Řepkový olej není jen bohatý na omega-3 mastné kyseliny a vitamín E, ale také skvělý v boji proti zánětům. Lenka ho často přidává do našich pokrmů a výsledky jsou užitečné. Ani se nedivím, že Rex a Fred, naši miláčci, jsou tak zdraví.

Avokádový olej: Kvalitní tuk pro zdraví

Svět míří vpřed a s ním i naše poznání o účincích rostlinných olejů, jakými jsou avokádový olej. Avokádový olej je vysoce odolný vůči oxidaci, způsobené vysokou teplotou, což ho činí perfektní volbou pro vaření. Fred a já jsme se na tom shodli!

Závěrem: Záněty můžeme léčit těmito oleji

Zručnosti Freda s oleji si vážím a sám používám různé oleje pro léčení svých zánětů. Oleje jsou neocenitelnou součástí mé domácnosti, a vlastně i Freda a Rexe. Ať už jde o rybí olej z lososa nebo o kokosový, olivový, arganový, řepkový, avokádový olej, všechny tyto oleje jsou vynikající zbraně proti zánětu. Takže příště, až budete trpět zánětem, zkuste naši recepturu a možná vás to překvapí!

Napsat komentář