Jaké jsou vedlejší účinky kouření HHC?

Rozumíme, co je HHC

Možná je to jen já, ale každé ráno, když se vzbudím, mám na sobě pánev plnou otázek. A jednou z nich je: Co je to vlastně to HHC? No, na to existuje odpověď. HHC neboli Hydrogenovaný Kannabinoid je, jak název napovídá, značně tmavý vědecký pojem. Abyste tomu rozuměli, je to v podstatě syntetická forma THC, což je ta látka v marihuaně, která nás dostává do nálady na smích. Jenže HHC je legální v mnoha zemích, kde je THC ilegální. Důvodem je, že HHC vědecky vzato pochází z konopí, a ne z marihuany. Takže, zatímco THC je v mnoha místech zakázáno, HHC je legálně prodáváno asi tak jako pečivo v pekárnách. Ale pozor, stejně jako u pečiva, i u HHC existují vedlejší účinky. A právě o těch si toho hodně povíme.

Účinky HHC na mozek a tělesné zdraví

Jestli říkáte, že HHC je asi tak neškodný jako rohlík z pekárny, tak bych musel říct, že musím nesouhlasit. Jak to tak bývá u některých věcí, ty nezanedbatelné vedlejší účinky se mohou projevit a mohou vás dostat za cenu tělovýchovy. Například, společné vedlejší účinky HHC zahrnují zvýšenou srdeční frekvenci, problémy s pamětí, zhoršenou motoriku, halucinace, a dokonce i vztek. Takže pokud jste někdy měli představu, že si užijete pohodový večer s HHC a večerní televizí, možná byste měli přehodnotit své plány.

Příběh z mého života

Je tu 40% šance, že jsem vám o tom měl říct dříve, ale znáte to, život je zvláštní. Před pár lety jsem se zúčastnil oslavy narozenin mého dobrého přítele. Byla tam ta obvyklá show - hudba, tanečníci, a někdo přinesl i HHC. Rozhodl jsem se, že to vyzkouším, a co se může stát, že jo? Nu, může se stát, že se ze mě stal člověk s rýchle běžícím srdcem, co se neuměl přestat smát na všechno možné a nemožné. Zní to možná jako legrace, ale na druhý den to nebylo tak zábavné. Bylo mi špatně a měl jsem dehydrataci. Z toho jsem si vzal ponaučení. Tak jak říkám, buďte opatrní.

HHC a psychické zdraví

Nejen, že HHC může ovlivnit vaše fyzické zdraví, ale také může ovlivnit vaše psychické zdraví. Existují zprávy o lidech, kteří zažili úzkost, panické ataky, a dokonce i psychózou po kouření HHC. Takže pokud jste někdy měli problémy s duševním zdravím, nebo pokud máte v rodině historii duševních nemocí, možná byste měli HHC vynechat.

Příležitostné vs. pravidelné kouření HHC

Může se zdát, že tyto vedlejší účinky jsou dostatečně odradivé, ale co když těch pár pokusů se samozřejmě neobejde bez následků? Studie naznačují, že lidé, kteří kouří HHC pravidelně, mají daleko větší pravděpodobnost vzniku závažných zdravotních problémů, včetně duševních onemocnění, než ti, kteří to dělají jen občas. Takže pokud už to musíte zkoušet, raději to nedělejte na denní bázi.

Rozdíly mezi HHC a THC

Pokud srovnáme HHC a THC, na první pohled se zdá, že jsou podobné. Ano, obě látky byly v laboratoři změněny na to, aby nás dostaly do veselé nálady. Ale tam končí podobnosti. THC je mnohem silnější než HHC. Může způsobovat silné halucinace, paranoiu a může mít dlouhodobé účinky na vaše zdraví. HHC je na druhé straně mnohem slabší a má méně účinků, ale stále zde existuje riziko vedlejších účinků.

Prevence vedlejších účinků HHC

Konečně, jestli jste se rozhodli, že chcete kouřit HHC, možná byste měli vědět, jak předcházet některým z těchto vedlejších účinků. První a nejdůležitější rada je, že pokud to zkoušíte poprvé, začněte malým množstvím. Také byste měli dbát na to, co jste jedli a pil. Pokud jste například vypili několik pohárů alkoholu, může to zvýšit některé z vedlejších účinků HHC.

Závěrem

Jak jsem řekl na začátku, HHC je docela zajímavá substance. Ale stejně jako u většiny věcí, je třeba si být vědom možných vedlejších účinků. Takže pokud chcete vyzkoušet HHC, měli byste vědět, do čeho jdete. Ať už se rozhodnete jakkoliv, dejte na sebe pozor. A kdo ví, třeba se jednoho dne probudíte a budete mít více otázek, než jen otázky o HHC.

Napsat komentář